o mnie

fot. Paweł Woźnicki

Początkujący prezenter telewizji internetowej, nominowany do Dziennikarza Roku 2016 oraz 2017 w kategorii “Debiut Roku”, pomysłodawca cotygodniowego programu na portalu chojna24.pl “Wydarzenia Tygodnia” (wcześniej: Przegląd Tygodnia). Od końca marca roku 2017 również i jego prowadzący. Dziennikarz, bloger, fotograf, muzyk. Na scenach debiutuje nie tylko przy instrumentach ale również jako konferansjer. Ma za sobą prowadzenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnie (przygotowywanie materiałów dla TVN’u oraz prowadzenie licytacji w Centrum Kultury – 2017 rok.) Również w tym samym roku, poprowadził pierwszy raz festyn rodzinny w swoim mieście (dni Chojny).

W 2017 roku zaliczył debiut na antenie TVP1 w ogólnopolskim wydaniu wiadomości (godzina 19:30). Później wypowiadał się na antenie TVN24oraz Radia Szczecin. Odkąd pracuje dla portalu chojna24.pl, dostał oferty z dwóch innych mediów. Pierwszą z nich była Gazeta Gryfińska, z którą zaliczył niewielki epizod. Wybrał jednak telewizję. Przemysław Kaweński jest również jednym z twórców filmu dokumentalnego “Zesłanie”.

W swojej pracy przeprowadził również wiele ciekawych wywiadów, między innymi z: Marcinem Millerem (lider grupy Boys), Natalią Szroeder, Wojciechem Gąssowskim, Romanem Czejarkiem, Katarzyną Cerekwicką czy też z kabaretem Ciach.

Jego reportaż w 23. Przystanku Woodstock w serwisie YouTube osiągnął ponad 73 tys. wyświetleń. Z kamerą podróżuje nie tylko po regionie ale i również szuka lokalnych tematów zza granicą.

“Znam Pana z telewizji!”, “Myślałam, że jesteś na studiach muzycznych we Wrocławiu”, “Ślub mamy w przyszłym roku, czy to nie jest za wcześnie aby Pana zarezerwować jako fotografa”, “Gramy już w ten weekend!” – Pięć cytatów, pięć pasji, pięć obowiązków. Muszę dobrać jeszcze dwie aby była szczęśliwa siódemka. 

Kim jestem? Sam nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Po części panem z telewizji, po części gościem co miał iść na studia muzyczne, trochę ze mnie fotograf albo muzyk chałturnik. Trochę tego jest, dla niektórych to dużo obowiązków dla niektórych mało. Dla mnie? Idealnie, bo z każdej tej pasji czerpię ogromną radość. Jaką? Właśnie dlatego powstał ten blog. Lubię to co robię, i lubię dzielić się swoimi przeżyciami, bo gdy ludzie pytają jak było to nieraz wolę pogadać o czymś innym niż o pracy. Dlatego, jeżeli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć więcej, zapraszam. Może znajdziesz coś dla siebie i zostaniesz na dłużej.

Przy okazji jak tu jeszcze jesteś, skorzystaj z mediów społecznościowych na których mnie znajdziesz:

INSTAGRAM
kawenski.pl – wbijaj, obserwuj. Tam się niekiedy pokazuje więcej niż możesz sobie to wyobrazić …
premislao_photo – dobre zdjęcie telefonem? sprawdź a przekonasz się, że można!
przemyslawkawenskifotografia – wesela, sesje itd!

FACEBOOK
kawenski.pl [z drugiej strony obiektywu] – no cóż, zakładanie bloga nie obeszło się bez założenia strony facebook’owej
Pocket Photography (dawniej Przemysław Kaweński Photography) – jedna z pierwszych moich stron na facebooku! Kiedyś znalazłbyś tam sesje zdjęciowe dzisiaj … znajdziesz zdjęcia robione telefonem! I to całkiem przyzwoite.
Niezapowiedziani – strona kapeli w której gram. Tak, mam zaszczyt się pochwalić, iż jestem założycielem zespołu!
Przemysław Kaweński Fotografia – strona, na której dostępne są zdjęcia (sesje, wesela itd)

SNAPCHAT
emek710 – czym jest dzisiaj snap? Czy bez filtra z pieskami przetrwałby wojnę z instagramem?

Zostawiam Tobie jeszcze kontakt. Tak w razie potrzeby:
e-mail: kontakt@kawenski.pl
tel.: 785 204 929

wypowiedź dla Radia Szczecin
wypowiedź dla TVP1
wywiad z Przemkiem Kossakowskim
#54 Wydarzenia Tygodnia – 15.09.2017 r. (backstage)
pierwszy przeprowadzony wywiad (grupa Piękni i Młodzi, Jarmark Widuchowski)
Festyn Rodzinny w Chojnie [dni miasta] - konferansjer. Rok później miałem możliwość prowadzenia imprezy zo znacznie większym charakterze zapowiadając m.in. Grzegorza Hyżego
relacja z napadu na budkę z papierosami przy granicy
gala Dziennikarza Roku w telewizji TVP3 Szczecin – nominacja
#30 Wydarzenia Tygodnia – 31.03.2017 r. [debiut]
wywiad do gazetki szkolnej – Szkoły Salezjańskie w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu