Dwa tygodnie do wielkiej premiery!

Posted on

Do oficjalnej premiery pozostało nam niespełna dwa tygodnie. Film dokumentalny “Zesłanie” to druga tak duża produkcja tego typu redakcji portalu chojna24.pl. Prawdę powiedziawszy, nie mogę się już doczekać.

Głównymi bohaterami tej produkcji są ludzie, którzy w bardzo młodym wieku trafili na wschód Rosji (Aniela Kikosicka, Piotr Zarówny oraz Czesława Szot). Pierwsze nagrania, z tego co pamiętam oraz tak jak podpowiadają mi pliki, odbyły się w zeszłym roku. Później dochodziły kolejne sceny.

Pierwszą zapowiedź wypuściliśmy w styczniu. Wówczas, podczas rozmów z osobami, które to obejrzały, słyszałem, że nie mogą się już doczekać premiery. Zdałem sobie sprawę, że nie możemy tego zepsuć. Przyznam się szczerze, że poniekąd bałem się do tego siadać, tym bardziej, że brak weny na montaż nie dodawał mi otuchy. Ale kiedyś trzeba było.

W końcu się udało. Scenariusz napisany, wszystkie sceny nagrane, lektor ogarnięty – dzięki Tomek za pomoc, jesteś wielki! Pozostało nam zatem dobrać główny, przewodniczący utwór tego filmu. Padło na zespół stronaB i piosenkę “Głuszec”. Słuchając go, poczułem, że to może być to, że ta piosenka świetnie wpasuje się do naszej produkcji. Mam nadzieję, że się nie myliłem. Dziękuję Klaudio za możliwość wykorzystania tego kawałka w filmie. Jesteście kochani.

W filmie pojawia się również utwór mojego przyjaciela ze Szczecina, Mateusza Losa pt. “Wspomnienia” (mogę się pochwalić, to ja robiłem grafikę do tego utworu,  #jestemdumny!) oraz jeden z moich coverów, który lata od dłuższego czasu na Youtubach i improwizacja, która de facto też lata po internetach. Nie sądziłem, że serio to mi się tak przyda. Jednak cieszę się, że mogłem to wykorzystać.

Więcej o muzyce nie chcę pisać. Naturalnie, pojawi się jeszcze jeden wpis, po opublikowaniu pełnometrażowego filmu. Wówczas dowiecie się znacznie więcej. W obecnej chwili, serdecznie zapraszam do zapoznania się z dwoma trailerami.

PS. Chcielibyście wiedzieć, który z moich coverów usłyszycie na ekranie? Zgadujcie, ta tajemnica pozostanie do czasu premiery!

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *