O Stowarzyszeniu z Gryfina w dwóch słowach

Posted on

Jestem na siebie mega zły.

Zajebisty początek. Dawno takiego nie było.

Co do “złości” – nie często tu bywam. Co przekłada się na pisanie jakichkolwiek artykułów. Przede wszystkich tych kulisowych, bo w końcu po to ta strona powstała. Z drugiej jednak strony, jestem zadowolony, że nie mam czasu. Ciągle coś robię a podczas pandemii – postanowiłem dołączyć do ekipy Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze jest stowarzyszeniem zwykłym, działającym od 2016 r na terenie powiatu gryfińskiego. Nasze działania skupiają się głownie w zakresie promocji bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia. Ponadto nasi członkowie uczestniczą w akcjach ratowniczych, poszukiwawczych czy profilaktycznych. Przede wszystkim jesteśmy grupą młodych i ambitnych ludzi, chcących nieść pomoc innym.Nasze stowarzyszenie tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, studenci kierunków medycznych, instruktorzy ERC, Ratownicy, Ratownicy Medyczni, a także Pielęgniarki. Doskonałe uzupełnienie stanowią osoby, których przygoda z ratownictwem rozpoczęła się niedawno. Rozwój profilaktyki bezpieczeństwa jest niewątpliwie naszą misją dlatego do 2016 roku jesteśmy organizatorami  Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, w których udział biorą uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów (do 2018 r.) oraz Szkół Ponadpodstawowych. Od 2018 roku nasze stowarzyszenie rozpoczęło realizację autorskiego programu edukacyjnego „Młodzież potrafi ratować” w ramach którego na terenie Powiatu Gryfińskiego zaczęły powstawać Szkolne Grupy Ratownicze GSR, których głównym zadaniem jest krzewienie w młodych ludziach idei niesienia pomocy potrzebującym a także promocja wolontariatu. W roku 2019 wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom, przystąpiliśmy do utworzenia Sekcji Poszukiwawczej GSR.

Skoro już wiesz, czym jest GSR, to teraz spokojniej mogę Cię zaprosić na obejrzenie vlog’a oraz wysłuchanie podcastu. Oba te materiały dotyczą tego stowarzyszenia.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *