będzie kontynuacja wielkiego dzieła filmowego

Posted on

Producenci filmu dokumentalnego “Zesłanie” przygotowują już kolejną część. Paweł Sławiński oraz Przemysław Kaweński ujawniają już pierwsze sceny z planu filmowego.

Pięknie to brzmi, jednak nie jest to portal informacyjny czy też gazeta. Tutaj piszemy luźniej. Przynajmniej tak mi się zdaje. Mniejsza. Mogę jedynie potwierdzić, że pierwsze zdjęcia zostały już nakręcone i nie są to jeszcze wypowiedzi głównych bohaterów.

Druga część naszego filmu, tak jak wcześniej już wspomniałem, będzie kontynuacją tego pierwszego dzieła. Tylko trochę inaczej zrobiona. Szczegółów oczywiście nie chcę jeszcze zdradzać. Mogę jedynie napisać, że pierwsze fragmenty do naszej produkcji, które udało nam się zdobyć, zostały nakręcone u wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego podczas wręczania odznaczeń (Wojewoda odznaczył zasłużonych dla Rzeczypospolitej

Krzyżami Zesłańców Sybiru odznaczono między innymi Anielę Kikosicką i Józefę Podskalną z Koła Sybiraków w Chojnie. – czytamy na portalu chojna24.pl

A teraz kilka zdań zza kulis. O tym wydarzeniu wiedzieliśmy od kilku dni. Musieliśmy jedynie zapisać to sobie w kalendarzu abyśmy nie przespali tej uroczystości. Nie przespaliśmy. Do Szczecina wybraliśmy się z panem Jurkiem Kołaczykiem no i oczywiście z naszymi kochanymi paniami. Na miejscu wyznaczono miejsce dla mediów, zatem nie mogłem się kręcić po sali. Zrobiłem to przed uroczystością.

Z początku myślałem, że będę tam sam stał. Myliłem się. Była telewizja, Radio Szczecin, Głos Szczeciński i ktoś jeszcze ale nie wiem kim ono byli. W końcu mam prawo nie znać wszystkich. Chyba.  Nie ważne. Ja sobie miejsce zabukowałem wcześniej więc ujęcia są piękne. Przynajmniej mam taką nadzieję. I mam nadzieję, że wyciągnąłem wszystko co możliwe, żeby później nie żałować, że jednak coś pominąłem. W końcu bardziej skupiłem się na nagraniu zdjęć do filmu a nie do reportażu.

Co się nastałem to moje, jednak fakt, że produkcja ruszyła cieszy najbardziej.

Podczas nagrań, przyszło mi do głowy kilka nowych pomysłów. Jednakże je zdradzę dopiero w swoim czasie. Nie chciałbym od razu wszystkiego wypisywać. Potrzymam was w tajemnicy. Mam nadzieję, że czekacie z niecierpliwością na pierwsze zwiastuny i więcej informacji o tym filmie bo ja tak.

Film nazywać ma się Zesłanie 2: Powrót. Jego fabuła będzie opowiadać, jak ludzie zesłani, przybyli na nasze tereny i się osiedlali. W chwili obecnej, tyle w temacie.

PS. pisząc ten wpis, w tle lecą piosenki świąteczne. Kurde, nawet połowy listopada jeszcze nie ma ale nastrój świąteczny musi już być!

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *