po raz drugi w gronie kapituły

Posted on

W zeszłym roku w gronie kapituły zasiadłem po raz pierwszy. Zaproszenie dotarło do redakcji i ostatecznie wytypowali mnie. Trochę się zdziwiłem ale i ucieszyłem. W końcu ogromny zaszczyt mnie spotkał. W tym roku powtórka. Również zaproszenie i również ja.

Zeszłoroczne spotkanie nauczyło mnie, na czym to polega, mimo tego, że nie ma tam zbytnio wielkiej filozofii. Otrzymaliśmy wszystkich kandydatów z ich opisami. Trzeba było zatem się dowiedzieć nieco więcej no i oczywiście przypomnieć sobie informacje, które nie znalazły się na zgłoszeniu.

Jak w zeszłym roku tak i w tym – wielki zaszczyt zasiadać obok tak cudownych ludzi i głosować, kto otrzyma statuetkę “Bociana”, czyli nagrodę Starosty Gryfińskiego.

Sprawa wygląda następująco – mamy dwa spotkania: pierwsze dotyczy wyboru nominowanych do tej nagrody spośród wszystkich kandydatów. Drugie natomiast dotyczy wyboru laureatów. W sumie, tyle w temacie. Przecież nie będę pisać o naszych rozmowach. Ale jeżeli chcesz wiedzieć, to proszę bardzo. Rozmawiamy i dyskutujemy. Każdy kandydat jest przez nas “skanowany”. Dyskutujemy, komu bardziej należy się nagroda i głosujemy. Mówiłem, nie ma co tu dużo pisać. po prostu przekazujemy sobie informację o kandydatach i dowiadujemy się czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze nie wiedzieliśmy. To daje nam szerszy obrazek.

Wręczenie statuetek, tzw. “Bocianów” odbywa się podczas uroczystej sesji powiatu w Gryfinie. Uroczystość związana jest również z obchodami Święta Niepodległości 11. listopada. Tegoroczną imprezę umilili nam uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Bym był zapomniał. Przed wejściem na salę rozdawali kotyliony. Z racji tego, że nie potrafiłem jakoś sobie sam tego nałożyć, to mi pomogli. Dziękuję.

Godzina 14.00 na zegarku? Czas zaczynać. Wpierw hymn Polski, przyjęcie punktów obrad i przedstawienie całej sytuacji oraz tegorocznej książki. W zeszłym roku również otrzymaliśmy książkę. Ciągle szukam w nich siebie i nie mogę znaleźć.

“Powiat Gryfiński w działaniu” a w środku dedykacja i podziękowania dla Przemysława Kaweńskiego. Dziękuję.

Szanowny Pan Przemysław Kaweński
Serdecznie dziękujemy za rzetelną pracę w kapitule konkursu “Nagroda Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu”, rzeczową i obiektywną analizę dorobku kandydatów i wyłonienie laureatów konkursu.

podpisano: Starosta Gryfiński Wojciech Konarski
Gryfino, dnia 9 listopada 2017 r.

Nagrody wręczone, przyszedł czas na ukazanie twarzy ludzi z kapituły. I w tym momencie otrzymaliśmy wcześniej już wspomnianą książkę. Skład przedstawia się następująco:  Henryk KaczmarArkadiusz Augustyniak (radni Rady Powiatu), Paweł Wróbel (laureat poprzedniej edycji w kategorii kultura), Kamil MilerPrzemysław Kaweński (przedstawiciele mediów lokalnych) oraz Monika Baczyńska-Padjasek z Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gryfinie.)

Koniec sesji. Czas na wyżerkę, czyli taki bankiecik. Ciasto, kawa, herbata i rozmowy. Nigdy nie przypuszczałem, że moja osoba  będzie miała zaszczyt przebywać w tak ważnym dla naszego regionu gronie. Tym bardziej porozmawiać z tymi ludźmi i pożartować. Dla niektórych, może jest to “nic” a dla mnie, jakoś tak ważne. W końcu od czasu do czasu, można wyjść gdzieś z krawatem na szyi. No kurde.

Tegoroczni laureaci:

KATEGORIA KULTURA – Teatr Bomba Bomba
KATEGORIA SPORT – Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu
KATEGORIA PRO PUBLICO BONO – Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Psijaciele”
KATEGORIA PRZEDSIĘBIORCA ROKU – Jaeger Polska sp. z o.o. w Gryfinie

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *